gallery/img_5073_ema
gallery/img_5040_ema
gallery/img_5042_ema
gallery/img_5067_ema

Işıklı Taş Nedir?

 

Dekoratif aydınlatma armatürünün bir parçası olarak günümüzde kullanılan ışıklı taş, polyester ya da epoksi reçine gibi hammaddelerin kalıp ile şekillendirilerek ve led teknolojisinin birlikte kullanımı ile ortaya çıkan mamuldür.

Işıklı taş, aydınlatılmış bir taş ya da zemin değil taşın içine yerleştirilmiş led teknolojisi sayesinde yapılan aydınlatma armatürüdür. Kalıplama yöntemi ile Dünya’da ve Türkiye’de kaldırımlarda kullanılan tüm taş çeşitlerinin modeli alınarak ya da yeni bir model yapılarak dış ortamlarda mimariye uygun estetik bir görünüm sağlamaktadır.

Işıklı taş üretiminde dikkat edilecek hususlardan bir tanesi ki en önemlisidir kullanılan led teknoloji ve ledli taşın üretim tekniğinden kaynaklanan homojen aydınlatmadır. Homojen aydınlatma taşın sadece belli bir noktasında değil taşın tüm yüzeyinde aynı ışık şiddeti olmasıdır.

Belediyeler, oteller, park ve bahçeler, iş merkezleri, tatil köyleri, yürüyüş yolları, meydanlar, havuzlar, restoranlar, alış veriş merkezleri, siteler, villalar, diskolar, bar ve kafeler, benzin istasyonları, yaya geçitlerinde kullanılmak için tasarlanmıştır. Işıklı taşlar, yaygın bir şekilde dış ortam da kullanılmasından dolayı ışıklı kaldırım taşı, ışıklı parke taşı, ışıklı yer taşı, ledli kaldırım taşı, ledli parke taşı, ledli yer taşı, ledli taş gibi isimlendirilmiştir.

Doğaya ve insanlara herhangi bir zararı olmadığından dolayı son zamanlarda ev ve iş yerlerinde kullanılarak, iç mimariye de farklı bir perspektif katmıştır. Evlerimiz ve iş yerlerimizin giriş-çıkış bölgesinde, merdiven basamaklarında, antrede, mutfak, lavabo, banyo fayans aralarında kullanılmaktadır

gallery/img_4710_ema
gallery/img_4705_ema
gallery/img_4675_ema
gallery/img_4473_ema
gallery/img_4746_ema
gallery/img_5095_ema
gallery/img_4777_ema
gallery/img_4699_ema
gallery/img_5067_ema
gallery/img_5096_ema
gallery/img_5124_ema
gallery/img_4675_ema
gallery/img_5040_ema